Sdílet na Facebooku

Pláž Zlatý roh u městečka Bol na Brači

Zlatý roh neboli v chorvatštině Zlatni rat, někdy dokonce jen Zlatý Bol je označení asi nejznámější a nejhezčí pláže v Chorvatsku a možná i celého Jadranu, která se nachází na jižní straně ostrova Brač nedaleko starobylého městečka Bol. Jedná se o písčito oblázkovou pláž směle vybíhající několik set metrů do moře.

Zlatý roh je zcela unikátní pláž, na které když se vám podaří přes davy turistů dostat, až na jeho vrchol, tak jste prakticky ze všech stran obklopeni nádherným průzračným mořem. Velkou zajímavosti Zlatého rohu je, že v souvislosti s mořskými proudy, přílivem a působením větru se neustále mění jeho sklon i zahnutí. Takže tato pláž není nikdy stejná, jeden rok je zahnutá doprava, druhý doleva, někdy jde do moře pozvolna a podruhé zas příkře.

I přírodní scenérie nad Zlatým rohem jsou pak také doslova úchvatné. Přímo nad ním se totiž zvedá horský věnec Bolska kruna s ilyrská pevností Koštilo a samozřejmě kopcem Vidova hora, což je nejvyšší vrchol jadranských ostrovů. A to se ani nezmiňuji o krásách a lákadlech samotného starobylého městečka Bol :-) .

Jednodenní výlet na Bol si můžete zaplatit v každém větším přístavním městečku v Dalmácii. Například v Makarské ho nabízí desítky různých firem s různě vybavenými loděmi za různou cenu odvisící se od jejich vybavení, případně kombinací s dalšími výlety po okolních ostrovech.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.