Cesta do Chorvatska autem a pokuty

Cestujete jako většina turistů Chorvatska svým vlastním autem? Tak určitě u tohoto článku zbystřete, protože jsme pro vás připravili tabulku s pokutami, které vám hrozí, pokud nedodržíte místní dopravní předpisy. A že se vám díky nedodržování předpisů může dovolená prodražit i o stovky euro je snad jasné. V Chorvatsku jsou obzvláště přísní za alkohol za volantem nebo třeba za vysoké překročení maximální povolené rychlosti. Například za překročení povolené rychlosti o 50 km/h a více je pokuta 670 euro a více. A stejně přísné jsou i pokuty v okolních zemích – tranzitních zemích, například v Rakousku se šplhají až k tisícům euro. Relativně nejbenevolentnější je tak Slovinsko, jehož území ale bohužel pro většinu lidí při cestě na Jadran znamená jen pár desítek kilometrů dálnice kolem Mariboru.

Pokračování článku »

Autem do Chorvatka – vyberte si nejlepší trasu

Nejčastějším způsobem dopravy do Chorvatska i nadále zůstává cestování vlastním autem. Je to pohodlné, dnes díky dálnicím už i rychlé a v rámci možností i cenově výhodné. Při jízdě autem do Chorvatska si můžete vybrat hned z několika tras. Přičemž se o žádné nedá říct, že by byla nejlepší. Vždycky také záleží, z které části Čech pocházíte. Je logické, že pokud jste z Chebu nebo Tachova můžete využít například cestu po upravených Německých dálnicích, o kterých se v následujících častějších variantách vůbec nezmiňuji.

Ještě dodám, všechny trasy jsou vedeny po dálnicích, které jsou sice zatíženy poplatky, ale ve výsledku díky nižší spotřebě pohonných hmot nakonec ušetříte.
Pokračování článku »

Na kolik vyjde cesta autem do Chorvatska

V tomto článku najdete, kolik zaplatíte za cestu autem do Chorvatska. Mapka konkrétně operuje s konečnou stanicí Zadar. Při cestě až na Makarskou započítejte do nákladů dalších 200 km většinou po dálnici A1. Nutno dodat že ceny to jsou opravdu orientační, protože zejména u pohonných hmot se ceny neustále mění a je potřeba také zakalkulovat spotřebu vašeho vozidla.

Kdy (v který den) je nejlepší vydat se na Makarskou

V této tabulce naleznete přehledně vypsané jaká je dopravní zátěž hlavních dopravních tahů na Makarskou riviéru během turistické sezony. Dopravní zácpy a plynulost dopravy je totiž přímo úměrná jednotlivým turistickým turnusům a střídání lidí zejména o víkendech. Z následující tabulky si tak snad uděláte celkem jasnou představu a silnici se v tyto dny zdaleka vyhnete. I když stojí za to upozornit, že nová dálnice dopravní obslužnost Makarské riviéry značně zlepšila. Takže se stačí vyvarovat jen vyloženě krizovým hodinám během dne. Večer nebo brzy ráno je i o vrchol turistické sezony doprava naprosto plynulá (pokud není nehoda nebo oprava silnice samozřejmě).

Tabulka provozu na Makarské o turistickou sezonu

Tabulka dopravní zátěže v Chorvatsku a na Makarské riviéře