Sdílet na Facebooku

Baška Pojle

Baška Pojle je miniaturní pobřežní obec vzdálená pouhých 1,5 kilometrů na jih od mnohem známější Bašky Vody. Ve své podstatě se ani nejedná o obec ale o turistickou osadu. Bašku Pojle totiž tvoří hlavně velký autokemp a hotelový komplex Alem.

Začneme u autokempu. Jedná se o velký mezinárodní kemp, který nabízí 738 míst pro stany a karavany a 17 bungalovů (z toho 10 čtyřlůžkových a 7 dvoulůžkových). Kemp se nachází uprostřed hustého piniového lesa, pod horským masivem Biokovo, přímo na břehu Jadranu. Díky stromům je zde příjemné klima i pokud se ubytujete pod stanem. Kemp jinak nabízí standardní služby. V recepci je trezor (pouze na peníze nebo karty), poštovní schránka, směnárenské a informační služby, sociální zařízení, nákupní centrum, restaurace, sportovní hřiště, dětský koutek a další. Kromě toho je zde možné si objednat kontinentální polopenzi.

Druhou nedílnou součástí Bašky Pojle je hotel Alem. Jedná se o dvouhvězdičkový hotel, který tvoří hlavní třípatrová budova bez výtahu a jednopatrové pavilony depandací, které leží v zmíněném borovicovém lesoparku. Služby jsou opět standardní podobně jako u kempu, včetně možnosti stravování formou bufetové snídaně a večeří. Pokoje jsou většinou dvoulůžkové s možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením a balkonem směrem k moři.

Pláž je zde oblázkově-kamenitá a je přímo součástí kempu nebo přesněji Baška Pojle. Je zde pozvolný vstup do moře. Pláž je poměrně úzká a někde prakticky hned začíná borovicový les, což určitě ocení lidé, kteří se neradi opalují.

Jelikož je Baška Pojle novou a čistě turistickou osadou, tak zde nemůžete čekat žádné památky ani některé další služby. Na druhou stranu do Bašky Vody to není vůbec daleko a vydat se tam můžete kolem pláží po promenádě. Krajina a příroda je zde opravdu nádherná s nádhernou horskou kulisou.

Hlavní budova hotelu Alem v Baška Pojle.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.